Anasayfa » Kızlık Zarı Dikimi » KIZLIK ZARI (HYMEN) NASIL BOZULUR (YIRTILIR) ?

KIZLIK ZARI (HYMEN) NASIL BOZULUR (YIRTILIR) ?

Kızlık nasıl bozulur? – ( kızlık zarı nasıl yırtılır ) ?

Bu sorunun cevabını sizlere maddeler halinde anlatacak olursak;

1 – İlk cinsel ilişki

İlk cinsel ilişki esnasında penisin vajene girmesi esnasında kızlık zarı yırtılır. Kızlık zarı vajenin hemen girişinde olduğundan dolayı, bazen tam olarak bir ilişki olmadan da ( masturbasyon , sürtünme ) gibi olaylarda da kızlık zarı yırtılabilir.. İlk cinsel ilişkiden sonra kızlık zarı çoğu kez tek bir noktadan yırtılsa da  birden fazla noktadan da yırtılabilmektedir. Cinsel ilişkinin sayısı arttıkca kızlık zarındaki yırtığın büyüklüğü ve yırtık sayısı artmaktadır. Bu durum kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı dikimi ücretlerini etkilemektedir

2 – Kazalar sebebiyle de kızlık zarı yırtılabilir:

Kızlık zarı yırtılması ile sonuçlanan en sık kazalar şu şekildedir;  klozet ve küvetin kenarına düşme , bisiklet selesine düşme ve yerdeki sivri kenarlı bir cismin üstüne düşme şeklinde olabilmektedir. Biz kadın doğum uzmanları bu tür olaylarla sık sık karşılaşmaktayız. Bu kazalar neticesinde çok ciddi kanamalar olabildiği gibi hiç kanama olmayadabilir. Kızlık zarı hasar görmüşse estetik kızlık zarı dikimi yapılmalıdır.

Yukarıda vermiş olduğum bilgilerden sonra Kızlık zarı nasıl yırtılır ( kızlık nasıl bozulur ) sorusunun cevabını anladığınızı düşünüyorum. Bizim gibi az gelişmiş ve gelişmekte olan toplumlarda kızlık zarının yırtılması veya bozulmuş olması çok üzücü sosyolojik sebeblere yol açabilmektedir . Bu sebeplerden dolayı kadınlarımız bu konuda mecburen çok hassas davranmaktadırlar.

Kızlık zarı ne şekilde yırtılmış olursa olsun kızlık zarı dikimi yapılabilir. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime gecebilirsiniz. Doktorunuzu ve sekreterimiz ile konuşabilir gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkında Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal

Jin.Op.Dr.Özgür KARTAL (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı)Malatyada doğdum ilk, orta ve lise öğrenimini Mersinde tamamladıktan sonra. · 1996-2002 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesin de tıp eğitimi aldım. · 2003-2008 Kadın Hastalıkları Ve Dogum Uzmanlığı ihtisasını tamamladım. · 2009-2011 mecburi hizmetimi Şanlıurfa Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hastanesinde yaptım... Devamı >>

Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
  Subscribe  
Bildir
error: İçerik Korunuyor !!
Hemen Arayın
Yol Tarifi Al