Anasayfa » Kürtaj » Kürtaj Fiyatları
kürtaj ücretleri ne kadar

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları:

Kürtaj fiyatları Türk tabibler birliğinin her yıl belirlediği fiyatlar göz önüne alınarak belirlenir.

Kürtaj işleminde ödeyeceğiniz tutarı şunlar oluşturmaktadır; kadın doğum uzmanının, eğer hastanede yapılacaksa sizin tercih ettiğiniz yada bizim önerdiğimiz hastanenin ve bizlerin de çoğunlukla tercih ettiği gibi genel anestezi ile yapılacaksa anestezi uzmanının ücretlerinin toplamıdır.

Sizlerinde tahmin ettiği gibi her hastanenin ve o hastaneye bağlı olarak çalışan anestezi uzmanının ve kürtajı yapacak olan kadın doğum uzmanının uyguladığı fiyatlandırma farklı olduğundan tercih ettiğiniz hastane, doktor ve hatta bulunduğunuz şehir bile kürtaj ücretleri ni değiştirecektir.

Yukarıda okuduklarınızdan sonra kürtaj ne kadar sorusunun yanıtını daha çok  sizin tercihlerinizin  belirlediğini anlamışsınızdır. Kürtajın markalaşmış bir hastanede yaptırması ile sıradan bir hastanede yada muayene ortamında yapılması arasında ciddi fiyat farkları olmasıda gayet normaldir. Kürtaj fiyatları istanbul gibi bir yerde diğer şehirlerimize göre çok daha fazla çeşitlilik göstermektedir.

kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatları nı etkileyen bir çok neden vardır. Bu faktörleri kısaca şöyle sıralayabiliriz:

  1. Gebelik hastası ( gebelik haftası büyüdükçe kürtaj fiyatı artmaktadır- yasal sınır 10 hafta olduğu için gebelik haftası 10 haftadan büyük olanlara kürtaj işlemi yapılmaz)
  2. Kürtajın yapılacağı özel hastanelerde kürtaj fiyatları değişmektedir. markalaşmış hastanelerde kürtaj fiyatları yüksek olmaktadır. A Plus bir hastahanenin fiyatı ile sıradan bir hastanenin fiyatları birbirinden farklıdır.
  3. Kürtajın yapılacağı yerin hastane yada özel muayene olmasına görede kürtaj fiyatı değişmektedir.
  4. Kürtaj sırasında kullanılacak anestezinin türü de kürtaj fiyatını değiştirmektedir. Genel anestezi ile yapılan kürtaj fiyatı lokal anestezi ile yapılandan daha pahalıdır.
  5. Kürtaj yöntemi fiyatı değiştiren diğer bir parametredir. Vakumlu kürtaj yöntemi eski kazıma şeklinde olan kürtaja göre hem daha sağlıklı hemde daha pahalıdır. ( Biz sadece vakumlu kürtajı uyguluyoruz diğer yöntemi yapmıyoruz )
  6. Hastanın daha önceden sezeryan gibi ameliyatlar olması kürtajı zorlaştırabileceği için kürtaj fiyatları daha fazla olmaktadır.

Kürtaj olamak isteyen hastalarımız telefonla arayarak kürtaj fiyatları hakkında bilgi alabilir  ve işlemlerini kolaylıkla yaptırabilir.

Hakkında Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal

Jin.Op.Dr.Özgür KARTAL (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı)Malatyada doğdum ilk, orta ve lise öğrenimini Mersinde tamamladıktan sonra. · 1996-2002 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesin de tıp eğitimi aldım. · 2003-2008 Kadın Hastalıkları Ve Dogum Uzmanlığı ihtisasını tamamladım. · 2009-2011 mecburi hizmetimi Şanlıurfa Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hastanesinde yaptım... Devamı >>

1
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Fatoş Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Fatoş
Ziyaretçi
Fatoş

Merhabalar ben kürtaj hakkında size danışmak istiyorum… En son adet tarihim 20.12.2015 adet zamanlarım 4 gün yogun 3 gün az olmakla birlikte 7 gün sürmektedir. Korunmasız İlişki tarihim 27.12.2015. Ve ben 04.01.2016 tarihinden beri mide bulantısı yaşıyorum. Gögüslerde ağrı ve renk değişimi yaşıyorum biliyorum çok erken tarihler ama belirtilerim bu şekilde. Bu arada yaşım 43 2 kızım var 20- 12 yaşlarında sezaryenle doğumlarım. 2 doğumda da çok erken zamanlarda aynı belirtileri yaşadım.. Sizden ne zaman randevu almalıyım mide bulantısından çok rahatsızım ve en kısa zamanda kürtaj olmalıyım fiyat konusunda yardımcı olurmusunuz. Bölge hastanesine yakınım muayeneniz nerde bilmiyorum ama hastanedemi yoksa… Read more »

error: İçerik Korunuyor !!
Hemen Arayın
Yol Tarifi Al